در گزارشی از سوی دانشگاه استنفورد؛ ۲ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر در فهرست دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند چاپ

alt


2عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در زمره دو درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، علی شکوهی‌راد عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی و علی ابراهیم‌نژاد عضو هیئت علمی گروه ریاضیات و آمار دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر بر اساس گزارشی که توسط متخصصان دانشگاه استنفورد آمریکا در شانزدهم اکتبر ۲۰۲۰ در مجله PLOS منتشر شده در لیست دو درصد دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.

لیست اعلام‌شده از سوی دانشگاه استنفورد بر اساس بررسی سوابق تحقیقاتی و بر پایه ارزیابی ۶ فاکتور بوده که یکی از آنان، استنادات بالای مقالات تحقیقی و سهم تأثیرگذاری آنها در پیشرفت حوزه‌های تخصصی جهان است.

علی شکوهی‌راد دانشیار گروه مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر دارای ۱۸۸ مقاله بین‌المللی بوده که ۱۷۰ مقاله آن ISI و در انتشارات معتبر بین‌المللی به چاپ رسانده و بیشتر آنها توسط ناشر Elsevier و در پایگاه Science Direct نمایه شده است.

وی در کارنامه علمی خود به‌عنوان نویسنده پر استناد چهار مجله از مجموعه مجلات انتشارات Elsevier با نام‌های Surface Science و Current Applied Physics و Synthetic Metals و Vacuum شناخته شد.

این استاد دانشگاه با توجه به فعالیت‌های پژوهشی گسترده‌ای که در حوزه نانو فناوری داشته به‌عنوان یکی از ۱۰ محقق نانویی برتر کشور در رشته مهندسی شیمی در سال ۹۵ توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شده است.

علی ابراهیم‌نژاد دارای ۱۲۳ مقاله علمی بوده که ۹۹ مورد آن ISI و سایر مقالات مربوط به مقالات علمی -پژوهشی و کنفرانس‌های معتبر علمی است؛ این مقالات در موضوع‌های بهینه‌سازی فازی و تحلیل پوششی داده‌هاست و تألیف و چاپ دو کتاب علمی و تخصصی و همکاری به‌عنوان داور با بیش از ۴۰ مجله ISI را در کارنامه علمی خود ثبت کرده است.

وی دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه علوم و تحقیقات است که در سال ۱۳۹۲ به‌عنوان پژوهشگر برتر استان مازندران در گروه علوم پایه از سوی استاندار مازندران، سال ۱۳۹۵ به‌عنوان برگزیده علمی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی حمید میرزاده و سال ۱۳۹۷ به‌عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و در سال ۱۳۹۸ به‌عنوان استاد نمونه دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران انتخاب و از وی تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/