گنجی در گفت‌وگو با آنا تشریح کرد؛ محورهای کاری معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سند تحول چاپ

قائم‌مقام معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه افزایش واحدهای برون‌مرزی دانشگاه در دستور کار است، گفت: مأموریتی که در سند تحول به آن توجه ویژه شده، همکاری علمی با همه کشورهاست.

 محورهای کاری معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سند تحول

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، عصر دیروز عباس گنجی قائم‌مقام معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی به‌همراه مهرداد زارع‌نژاد سرپرست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد قائم‌شهر از بخش‌های مختلف مجتمع اقتصادی، پژوهشی و رفاهی شهید مدافع حرم بلباسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر بازدید کردند.(بیشتر بخوانید)

 محورهای کاری معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سند تحول

قائم‌مقام معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار آنا در قائم‌شهر اظهار کرد: معاونت بین‌الملل در حوزه دیپلماسی علمی و همکاری‌های علمی و پژوهشی و ارتباط بین دانشگاه‌های مختلف کشور برای تقویت فعالیت آکادمیک و دیپلماسی علمی‌، محورهای خوبی ترسیم کرده است.

عباس گنجی یکی از حوزه‌های دیگر را موضوع پشتیبانی و راه‌اندازی واحدهای برون‌مرزی عنوان کرد و افزود: اکنون پنج واحد برون‌مرزی در دانشگاه فعال است و واحدهای دیگر نیز در دستور کار بوده که فعال شوند، طبیعتاً این موضوع به‌عنوان یکی از محورهای کاری در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و برای آن برنامه داریم.

 محورهای کاری معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سند تحول

وی جذب، پذیرش و هدایت دانشجویان غیرایرانی که تمایل دارند در مجموعه‌های دانشگاه آزاد اسلامی وارد شوند و از ظرفیت‌ها برای تحصیل در دوره‌های مقطعی و دوره‌های کوتاه‌مدت و توانمندسازی استفاده کنند را محور سوم کاری در حوزه بین‌الملل عنوان کرد و ادامه داد: طبیعتاً واحدهایی که دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای باشند، می‌توانند در این موضوع نقش‌آفرین باشند و وارد مرحله همکاری و مشارکت شوند.

قائم‌مقام معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: به‌نظر می‌رسد واحد قائم‌شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی و به لحاظ دسترسی به استان‌های همجوار از حیث فرهنگ و جمعیت، زیرساخت‌هایی دارد که می‌تواند در حوزه بین‌الملل فعال باشد.

 محورهای کاری معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سند تحول

گنجی اضافه کرد: دانشگاه آزاد قائم‌شهر با توجه به تنوع رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی و محیط‌های آموزشی بستر مناسبی برای این موضوع به‌ویژه در حوزه آبزیان، دامپروری و کشاورزی است. رشته‌هایی مانند تربیت‌بدنی هم با وجود ورزشکاران بنامی که موجب افتخار کشور هستند، می‌تواند نقش مؤثری را ایفا کند. در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی هم به این موضوعات توجه شده و فراخور ظرفیت و توانمندی دانشگاه سعی می‌کنیم بسترها و ظرفیت‌ها را فراهم کنیم.

توجه ویژه به همکاری علمی بین همه کشورها در سند تحول

قائم‌مقام معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های آتی این معاونت را اجرای سند تحول دانشگاه بیان کرد و متذکر شد: یکی از محورهای فعالیت در سند تحول، معاونت بین‌الملل است و مأموریتی که در سند تحول به آن توجه ویژه شده، همکاری علمی بین همه کشورهاست.

گنجی یادآور شد: در حوزه اجرای سند تحول، بسترها و سیاست‌هایی پیش‌بینی شده که محل‌ و میدان‌ اجراست و این بستگی به واحدهای دانشگاهی دارد که تا چه میزان بتوانند ظرفیت فراهم کنند و این ظرفیت‌ها را با دیگر کسانی که با آن همکاری داشته باشند در حوزه‌های علمی، دیپلماسی علمی، پژوهش، فناوری نوین و توانمندسازی به اشتراک بگذارند.

وی تأکید کرد: به همان اندازه‌ای که واحدهای دانشگاهی برای خود ظرفیت ایجاد کنند، معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی هم از آنان پشتیبانی می‌کند تا بتوانند در برنامه‌های پیشِ روی دانشگاه در حوزه بین‌الملل مشارکت داشته باشند.

 محورهای کاری معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در سند تحول

قائم‌مقام معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی موضوع دوره‌های کوتاه‌مدت و توانمندسازی برای دیگر کشورها و اعزام استادانی که ظرفیت علمی قابل توجه برای واحدهای برون‌مرزی دارند را از دگیر محورهای کاری مورد توجه عنوان کرد.

به گزارش آنا، در حاشیه این بازدید، مهرداد زارع‌نژاد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر به ارائه گزارشی از وضعیت واحد قائم‌شهر پرداخت.