فرمانده لشکر ۲۵ کربلای مازندران عنوان کرد؛ سهم مؤثر دانشگاه‌ها در شناساندن جایگاه ولی فقیه چاپ

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران گفت: دانشگاه‌ها در تبیین انقلاب اسلامی و شناساندن جایگاه ولایت‌ فقیه نقش و سهم بزرگ و مهمی دارند.

سهم مؤثر دانشگاه‌ها در شناساندن جایگاه ولی فقیه

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از قائم‌شهر؛ عبدالله صالحی در دیدار مهرداد زارع‌نژاد و تعدادی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر گفت: نقش دانشگاه در پرورش شهدایی که از دانشگاه برای دفاع از اسلام و انقلاب به شهادت رسیده‌اند، بی‌تأثیر نبوده است و همان‌طور که دانشگاه‌ها در تبیین انقلاب اسلامی و شناساندن جایگاه ولایت‌ فقیه نقش و سهم بزرگ و مهمی دارند، سعی می‌کنیم از این جوانان درست استفاده کنیم و نگذاریم خانواده‌ شهدا احساس کنند که خون جوانانشان پایمال می‌شود.

سهم مؤثر دانشگاه‌ها در شناساندن جایگاه ولی فقیه

وی با تأکید بر شعارهای سالانه رهبر معظم انقلاب که با موضوع اقتصاد است، بیان کرد: در موضوع نظامی مشکلی نداریم و کسی جرئت نزدیک شدن به کشور را ندارد؛ اما در اقتصاد هنور به آن ثبات نرسیده‌ایم و جوانان علاوه بر درس و دانشگاه باید به اقتصاد کشور کمک کنند.

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران جوانان امروز را مانند جوانان گذشته دانست و گفت: وقتی جوانانی که در دانشگاه‌ها و بسیج به ما کمک می‌کنند، می‌بینیم، رفتارهایی دارند که دشمنان به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی شکست‌ناپذیر است، احساس غرور می‌کنیم.

صالحی مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را یادآور شد و افزود: اعتقادات مردم ما هنوز پررنگ است و این نشان می‌دهد مردم هنوز عاشق این قشر افراد هستند و به آنها اعتماد دارند و به جهان ثابت کردند که با وجود ماهواره و فضاهای موجود در رسانه‌ها مانند زمان دفاع مقدس که رزمندگان با دستان خالی اما با اراده و ایمان قوی دشمنی که با تمام توان نظامی آمده بود را شکست دادند، پیروز جنگ نرم هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم همه از نسل جوان جامعه بودند که حضور آنها در میدان‌های جنگ نشان از ایمان و تقوای واقعی آن‌ها بود که توانستند در برابر دشمن بایستند و مانند شهید حججی در جهان شناخته شوند.

سهم مؤثر دانشگاه‌ها در شناساندن جایگاه ولی فقیه

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران با اشاره به فرمایش سردار شهید سلیمانی که جمهوری اسلامی حرم است، گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند منظور از دفاع از حرم دفاع از مقبره حضرت زینب (س) است که در واقع منظور از حرم جمهوری اسلامی است که اگر خدای نکرده اتفاقی برایش بیفتد کل اسلام از بین می‌رود.

صالحی گفت: مسئولان باید دلسوز مردم باشند و مردم را به این انقلاب دلگرم کنند و از اینکه ارگان‌های مختلف مانند دانشگاه یادواره شهدا می‌گیرد و برای آنان جایگاه ویژه‌ای قائل هستند، بسیار لذت‌بخش است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر نیز در این جلسه با بیان اینکه همه ما وامدار شهدا و رزمندگان هستیم گفت: همه مردم به نوعی علاقه‌مند به مسائل دینی هستند و از فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران خواست تا با حضور در فضای دانشگاه و با بیان تجربیاتش برای نسل جوان آنان را با شهدا و رشادت‌هاشان آشنا کنند که این امر موجب شکست جنگ نرم و کم شدن اثر شبیخون فرهنگی در جامعه و دانشگاه می‌شود.